قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

اولین دوره آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی برگزار شد.

IMG_9840پنجشنبه 17 دی ماه 94 با حضور 150 داوطلب اولین دوره آزمون صلاحیت بالینی دوره پزشکی عمومی به روش آسکی همزمان با 20 دانشگاه علوم پزشکی کشور در مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی برگزار شد.
این آزمون با 15 ایستگاه و در دو لاین موازی برگزار شد که جمعا 5 راند به طول انجامید. 26 نفر از اساتید محترم گروه های بالینی به عنوان آزمونگر، 12 نفر بیمارنما، 12 نفر عوامل اجرایی و تعدادی از همکاران حراست به برگزاری هر چه بهتر آزمون کمک کردند. این آزمون 9 صبح شروع شد و تا 16:30 بعد از ظهر ادامه داشت.
نحوه طراحی و انتخاب ایستگاه ها بدین صورت بود که از طرف دبیرخانه شورای پزشکی عمومی وزارت بهداشت حدود 40 ایستگاه طراحی و به دانشگاه ها ارسال شد و اعلام شد بنا به امکانات، شرایط و توانمندی های مراکز برگزاری آزمون 13 ایستگاه را انتخاب کنند به شرطی که درصد مناسبی از ایستگاه های شرح حال گیری و مهارت ارتباطی، معاینه فیزیکی و پروسیجر را داشته باشد که کمیته علمی آزمون، 6 ایستگاه پروسیجر، 4 ایستگاه شرح حال گیری و مهارت های ارتباطی و 3 ایستگاه معاینه فیزیکی را انتخاب کرد. بدین ترتیب که سهم بیمارهای های داخلی، بیماری های زنان و جراحی هر کدام 2 ایستگاه و سهم روانپزشکی، ارتوپدی، اطفال، طب اورژانس، ارولوژی، گوش و حلق و بینی و قلب هر کدام یک ایستگاه بود. دو ایستگاه استراحت نیز در نظر گرفته شد که جمعاً این آزمون با 15 ایستگاه برگزار شد.
قابل ذکر است در سال 94 قرار بود دو دوره آزمون آزمایشی برگزار شود که یکی از آنها همین آزمون بود که برگزار شد و دوره بعدی احتمالا در اسفند ماه همین سال برگزار خواهد شد. دانشجویانی که در سال 1395 داوطلب شرکت در آزمون دستیاری تخصصی هستند باید علاوه بر سایر ضوابط و مدارک، گواهی موفقیت در همین آزمون را نیز کسب کرده باشند. در این دوره آزمایشی به دانشجویانی که نمره قبولی کسب کنند، گواهی صلاحیت بالینی اعطا می شود و اما در صورتی که فرد موفق به کسب نمره قبولی نشود،‌ فرصت شرکت در آزمون بعدی را خواهد داشت تا مشکلی برای شرکت در آزمون دستیاری نداشته باشد.
اساتید و دانشجویان محترم پرسشنامه های مخصوص ارزشیابی کیفیت آزمون را پر کردند که ان شا الله از نتایج آن برای افزایش کیفیت آزمون های بعدی استفاده خواهد شد.
گفتنی است در طول فرایند برگزاری آزمون جناب آقای دکتر محمد جلیلی معاون محترم آموزشی دانشگاه، سرکار خانم دکتر غیاثوندیان مدیر محترم آموزشی معاونت آموزشی، جناب آقای دکتر امامی رئیس محترم دانشکده پزشکی و مسئول برگزاری آزمون و جناب آقای دکتر عمادی معاون محترم آموزش پزشکی عمومی دانشکده پزشکی از آزمون بازدید کردند.

تصاویری از آزمون را در زیر ملاحظه می کنید:

5 دیدگاه

 1. سلام
  فارغ‌التحصیلان بهمن 95 که قصد شرکت در آزمون دستیاری ندارن هم باید این آزمون رو شرکت کنند؟ چون خبر های ضد و نقیض زیادی شنیدم پرسیدم.
  اگر نه چقدر احتمال داره این قانون هم اضافه بشه و شرکت برای همه اجباری بشه؟

  با تشکر

  • سلام
   تا آنجایی که ما اطلاع داریم شرکت در این آزمون برای همه دانشجویان پزشکی در سال آینده اجباری خواهد بود. اگر قوانین جدیدی از وزارت بهداشت به دستمان برسد حتماً از طریق همین وبسایت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 2. سلام.فواصل بین برگزاری امتحان اسکی چه قدر میباشد؟

  • سلام
   هنوز فواصل قطعی از طرف وزارت بهداشت به ما اعلام نشده است ولی آنچه مشخص است این است که بین 2 تا 4 بار در سال این آزمون برگزار خواهد شد. دومین دوره در 23 اردیبهشت برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق سایت برای مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی محفوظ است.

Powered by themekiller.com