قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

برگزاری دومین دوره آموزشی Advanced Trauma Life Support ATLS® در مركز مهارت‌هاي باليني

دومین دوره آموزشی Advanced Trauma Life Support ATLS® (آموزش مراقبت پیشرفته تروما) در دانشگاه علوم پزشکی تهران و چهل و پنجمین دوره این برنامه در ایران به همت مرکز مهارت‌های بالینی،مجتمع بيمارستاني امام خميني(ره) و بيمارستان آتيه در دانشکده پزشکی برگزار شد.

علاوه بر دانشگاه علوم پزشکی تهران، این دوره آموزشی در دانشگاه‌های علوم پزشکی شیراز، تبریز و مشهد نیز اجراشده است.

با توجه به اهمیت مراقبت از بیماران تروما، دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان امام خمینی (ره) این دوره را برای اعضای هیأت‌علمی گروه‌های مرتبط با مصدومان  تروما (گروه های جراحی، طب اورژانس و ارتوپدی) برگزار نمود.

هدف از اجرای دوره ATLS ارتقا کیفی خدمت‌رسانی به مصدومان تروما در محیط دانشگاهی است که منجر به ارتقاء سطح آموزش در مقطع دانشجویی و دستیاری شده و زمینه را برای انجام فعالیت‌های پژوهشی بیش‌ازپیش فراهم می‌نماید.

لازم به توضیح است در این دوره دانش و مهارت جامعی با استفاده از روش‌های آموزش نظری تعاملی، آموزش عملی و آموزش از طریق شبیه‌سازی ارائه می‌شوند.

شرکت‌کنندگان در این دوره توانمندی‌های لازم را در حوزه‌های ارزیابی دقیق و سریع شرایط بیمار، احیا و پایدارسازی اولیه بیمار بر اساس اولویت‌ها، تعیین نیاز بیمار به مراقبت‌های بیشتر و ارجاع و تعیین تکلیف صحیح بیمار کسب می‌کنند.

ATLS یک دوره آموزشی معتبر بین‌المللی است که تحت نظر کالج جراحان آمریکا برگزارشده و در صورت موفقیت شرکت‌کننده در تکمیل دوره منجر به یک مدرک معتبر بین‌المللی می‌گردد که توسط کالج جراحان آمریکا (American College of Surgeons) صادر می‌گردد.

مطالب آموزشی در دوره ارائه‌دهنده خدمت یا provider course به‌صورت آموزش تعاملی و آموزش عملی و شبیه‌سازی در طی یک کارگاه 2 و نیم روزه ارائه می‌شود.

دومین دوره این کارگاه از روز سه‌شنبه تا پنج‌شنبه مورخ 26 الی 28 تیر ماه سال 1397 در مرکز مهارت‌های بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

تمام حقوق سایت برای مرکز مهارت های بالینی دانشکده پزشکی محفوظ است.

Powered by themekiller.com